HOTOVKY

Co jsou tzv. „hotovky“ a proč je nepoužívat?

Na pultech nespecializovaných obchodů a supermarketů jsou k dostání solidně vypadající brýle a jsou nabízeny za značně nízkou cenu. Mezi odborníky se tyto brýle nazývají jako tzv. "hotovky".

Proč tedy používat brýle, které Vám nabízíme my a které jsou cenově značně odlišné?

Odpověď není nijak složitá :

Brýle takto běžně prodávané jsou vyráběny jako brýle "na jedno použití" tzv. hotovky. Jsou určeny pouze jako náhradní pro krátkodobou činnost, kdy hrozí poškození našich kvalitních brýlí nebo pokud si zrovna svoje normální brýle někde zapomeneme. S ohledem na způsob využití, tedy jednorázový, jsou tyto tzv. hotovky vyrobeny z materiálu, které svou kvalitou rovněž odpovídají jednorázovému účelu použití. Proto jsou značně nekvalitní, aby mohly být levné.Což by samozřejmě neznamenalo až tak závažný problém. Zkrátka jednou za čas bychom tyto hotovky prostě zahodily a koupili si nové. Jenže bohužel nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Takto vyrobené brýle mají sice zaručenou jakousi dioptrickou hodnotu, kterou nám naměří lékař, ale to bohužel nestačí. Brýlové čočky musí být rovněž po technologické stránce správně vyrobeny a také správně vloženy do brýlové obruby - tzv. "centrovány". Centrování je velmi individuální záležitost každého z nás a hlavně na ní záleží, jak přes brýle uvidíme. Pokud nejsou brýlové čočky správně nacentrovány, a to se v případě tzv. hotovek neděje z 99,9 %, naše oko kouká sice přes čočku, která má lékařem vyměřenou dvojku dioptrii, ale díky univerzálnímu upevnění brýlové čočky do brýlové obruby dojde pro naše oko ke změně této dioptrie na hodnotu jinou těžko určitelnou, ale hlavně pro naše oko velice nepříznivou, často vedoucí k dalšímu zhoršování zraku.

Všem, kterým zaleží na vlastním zdraví, zajděte se svým zrakem k odborníkům, kteří budou o váš zrak pečovat, jak nejlépe umí.

Na úplný závěr bychom si ještě dovolili zrekapitulovat výhody používání brýlí z optiky oproti tzv. "hotovkám":

  • - brýle zhotovené přesně na míru a jsou správně centrované
  • - možnost konzultace s odborníkem
  • - sladění Vaší osobní image
  • - široký výběr z velkého množství obrub a brýlových čoček
  • - možnost kombinovat obruby a čočky dle vlastního výběru
  • - snadná opravitelnost brýlí
  • - při změně korekce je možno původní čočky ve Vaší obrubě nahradit za nové